Çizgi Romanlar

Thor Layıklığını Nasıl Kaybetti? Thor Çizgi Roman Arşivi

Beğendim moruk
Beğendim moruk Harika lan Komikmiş VOAAAAAH Üzüldüm 🙁 Kızgın
94

Selamlar. Hem bir arşiv hem bir okuma listesi hem bir anlatım ile karşınızdayım.

Sinema evrenin aksine çizgi romanlarda Thor, Mjolnir’e layık değil. 2014’ün Ağustos ayında çıkan Original Sin’in 7. Sayısında Mjolnir’e layıklığını kaybeden Odin’in oğlu 5 yıldır Mjolnir’i kaldıramıyor. Peki nasıl geri kazanacak ve neden doğuştan hakkı olan Mjolnir’e layık değil?

En baştan başlamak gerekirse Jason Aaron’ın efsanelerinden Thor God of Thunder ile başlamak gerekir. Tanrıların işe yaramayan, zarardan başka bir şey getirmeyen birer varlıklarlar olduğunu düşünen Gorr adlı baş düşmanımız 3 ayrı zamanın Thor’u ile savaşıyor. Sadece bir kahramanlık ve tanrılık öyküsünden de öte bir edebi eser niteliğinde bir eser. Çizgi romanı okurken Gorr’ın felsefesine dikkat etmeli ve onun haklı olup olmadığını sorgulamalısınız.

Hikayeyi okuyup geldiyseniz şimdiyse Thor’un layıklığını kaybedişine göz atalım. Çünkü sıra ona geldi. Original Sin adlı serimiz yine Jason Aaron tarafından yazılmış olup 7. sayısında Thor’un layıklığını kaybetmesini gösteriyor. Temel hikayede çok spoiler vermeyeceğim ama Thor’un layıklığını kaybedişinin sebebi yani Nick Fury’nin fısıldadığı şeyin ne olduğunu tahmin edenleri duyar gibiyim.

“Seni indirenin bir yumruk olmadığını asla unutma. Tüm gücüne rağmen nihayet seni yenenin yalnızca bir fısıltı olduğunu hatırla.” 

Veee artık Thor layık değil. Aylarca çekicini kaldırmaya çalışsa da Thor her defasında başarısız oluyor. Fakat daima bir Thor olmalı! Ve öyle de oluyor yeni bir Thor ortaya çıkıyor. Peki kim bu Thor?! Nereden çıktı? Bir çekiç hırsızı mı? Yoksa çekice gerçekten layık mı?

Sıradaki hikayemiz Thor Goddess of Thunder yanlış duymadanız Yıldırım Tanrıçası bir kadın. Kadın Thor mu olur? demeyin. Oluyor hem de 4 yıl boyunca!

Thor Goddess of Thunder (Tıkla)

Yukarıda söylediğim gibi tam 4 yıl boyunca Thor bir kadın. Bu ablamız gerçekten de çekice layık olduğunu Odin’e, Odin’in oğluna, Asgard’a, Dünya’ya, 9 Diyara ve Tüm evrene kanıtlıyor. Thor’un gücünü onlara gösteriyor.  Sıradaki hikayelerimiz Thor Who Hold The Hammer, Thor Thunder in Her Veins, Thor Lords of Midgard.

Thor Who Hold The Hammer

Thor Thunder in Her Veins

Thor Lords of Midgard

Evet peki eski Thor’umuz yani Layık Olmayan Thor neler yapıyor? Çekiçsiz olmak onu nasıl etkiledi? Kişiliği ne hale geldi? Hala bir kahraman mı? O da ne? Yeni bir çekiç mi? Sahibi olmayan ve eski Thor’u bekleyen bir çekiç… Sıradaki hikayemiz Unworthy Thor.

Unworthy Thor

Pekala şimdiyse bu çekiçleri biraz anlamamız gerek. Madem çekicin sahibi Thor, yapılmasını sağlayan Odin dahi çekici kaldıramaz halde. Nedir bu çekiçlerin layıklığı? Kim, ne karar veriyor çekici kaldırana… Sıradaki hikayemiz Thor Untold Origin of the Mjolnir.

Thor Untold Origin of the Mjolnir

Savaşlar bitmek bilmiyor. Asgard tanrıları Shi’Ar tanrıları ile karşı karşıya geliyor! Çok fazla spoiler vermiyim. O yüzden iyi okumalar… Sıradaki hikayemiz Thor Asgard – Shi’Ar War

Thor Asgard – Shi’Ar War

Eğer Unworthy Thor hikayesini okuduysanız bilirsiniz ki orada bir çekiç kalmıştı ve sahibini bekliyordu. Peki bu çekiç hep bekleyecek mi? Hayır! Yeni sahibini öğrendiğimiz hikayemiz Thor The War Thor.

Thor The War Thor

Tehditler artıyor! Nihai Yargı serbest kaldı! Ve Asgard Tanrılarını birer birer öldürmeye geliyor! İlk kurbanı War Thor oldu! Sırada Odin var! Peki ya Odin Nihai Yargıyı yenebilecek mi? Yeni Thor’umuz kanseri ile savaşırken nihai yargı ile de savaşacak mı? Eğer Thor olursa bir daha insan vücuduna dönemeyeceğini biliyor peki ya Asgard tanrılarını kurtarmak için bu fedakarlığı yapacak mı? Sıradaki hikayemiz Thor Death of Mighty Thor.

 Thor Death of Mighty Thor

Veeeeee Thor tekrardan Odin’in oğlu! Peki ya Mjolnirsiz bir Thor olur mu?! Daima bir Thor olmalıydı. Peki ya Odin’in oğlu tekrardan adının hakkını verebilecek mi? Yeni çekiçleri onu eskisi kadar güçlü, dayanıklı, hızlı, asil ve onurlu bir savaşçı haline getirecek mi? Yoksa Thor olmak için Mjolnir’e gerek yok mu? Tehditler Odin’in oğlunun Thor olmasıyla bitmiyor. Diyarlar Savaşı daha da yaklaşmış daha da ilerlemiş ve kapıyı çalmaya başlamıştı! Hepinize iyi okumalar. Sıradaki hikayemiz Thor God of Thunder Rerborn!

Bonus: Thor At the Gates of Valhalla

Thor God of Thunder Reborn!

ÇİZGİ ROMANLARI ÇEVİREN BLOGLARIN LİNKİNİ AŞAĞIDA BULABİLİRSİNİZ!…

Genç TÇÇT

TÇÇT

Spoiler Çeviri

Telif sebebi ile herhangi bir sıkıntı olursa bize ulaşabileceğiniz adres:

Bize ulaşabileceğiniz adres

Bize sorun mu var? Instagram kullanıyorsan instagram sayfamıza bekleriz!

Instagram Sayfamız (Tıkla)

BONUSLAR: Eğer sıkı bir Thor severseniz ve bunlar bana yetmez. Ben daha fazla Thor istiyorum diyorsanız sitemizi takipte kalın. Bolca Thor gelecek. Odin’in Oğlu Mjolnir’i War of The Realms hikayesinde tekrar bulacak! Ve biz de War of The Realms hikayesine başladık! Yakın zamanda sizlerle olacak!

Peki ya daha fazla Thor var mı? Olmaz mı? Okumak isterseniz aşağıya bırakıyorum.

Thor Ragnarok (Ragnarok hikayesini çizgi romanlarda okumuş muydunuz? Filmdekinden çok daha iyi olduğunu fark edeceksiniz) 

Ragnarok Hiklayesinin Devamı:

Thor (2007) (Thor’un en iyi serilerinden birisi eğer bir Thor severseniz kaçırmayın!) 

(Linkler güncellenecektir.)

Beğendim moruk
Beğendim moruk Harika lan Komikmiş VOAAAAAH Üzüldüm 🙁 Kızgın
94
4 Yorum

 1. Spider-optik

  Nisan 23, 2019 at 2:06 pm

  Wow! Harika, ellerinize sağlık.

  • Odinson

   Nisan 24, 2019 at 4:10 pm

   İyi okumalar, spider-optik!

 2. Pagetti Rook

  Ağustos 15, 2019 at 5:12 pm

  Emeklerinize sağlık. Site çok güzel olmuş. Başarılar dilerim. Harddiskim bozulunca Thor (2017) 10. sayı gitti haliyle. Tekrar eklenecek mi acaba? Saygılarımla

  • Odinson

   Ağustos 16, 2019 at 11:15 am

   Eklenecek…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan Çizgi Romanlar

html>